Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-05-17 09:48:09

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Zebranie członków wspólnoty

Witam,
czy ktoś z forumowiczów wie kiedy takie spotkanie ma się odbyć? chyba już pora  a ze strony db nadal cisza (przynajmniej u mnie).
Mam jeszcze pytanie ile płacicie za fundusz remontowy 0,30 czy 0,50? gdzieś tu wyczytałam, że mają podwyższyć do 0,50 a ja od poczatku mam 0,50 więc o co chodzi?

Offline

 

#2 2010-05-18 10:23:18

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Niezmiernie miło, że się Pan odezwał bo dodzwonienie się do db (wew. 110, 111) nie jest łatwe, proszę popróbować. Pewnie się mylę, ale na zebraniu organizacyjnym mówiono o wczesniejszym niż czerwcowe spotkaniu. Jesśli chodzi o wywóz śmieci to mam nadzieję dowiedzieć się które pojemniki są dla 3 najpierw oddanych bloków (gdzie właściciele już chyba wykończyli mieszkania) a które dla pozostałych? Jako, że dookoła nadal plac budowy to będziemy tak placić latami za kontenery? zawsze w okolicy będzie ktoś wykańczał mieszkania i może cos podrzucić. Przypominam też, że nadal ponosimy koszt wywozu śmieci za piwnice i garaże i to niemłe sumy więc chyba powiino wystarczyć. Odrębna kwestia to wywóz śmieci z kontenerów, chyba nie był aż tak częsty skoro smieci często walały się dookola (sprawa zgłaszana do p. Artura ale to już materiał na odrębną historię). Będę wdzięczna jeśli wyjaśni Pan za czyje śmieci teraz placę bo w moim bloku remonty pokończone!

Offline

 

#3 2010-05-18 20:13:14

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Temat ŚMIECI jest bardzo drażliwy. Ja na pewno za innych wykańczających mieszkania nie zamierzam dalej dopłacać. Uważam, że teraz już było to spore nadszarpnięcie, ok płaciłam ale płacić dalej tak dużo to już lekka przesada. Mieszkanie mamy wykończone od listopada i nie mamy innych odpadów niż bierzące z normalnego bytowania. Poza tym kilka miesięcy wstecz płaciliśmy niemałe pieniądze VB między innymi za wywóz śmieci.
Dlatego też jak tak dalej ma być wynajmę sobie mały śmietnik np od jumara zamknę na kłódkę i będę wiedziała za co płacę.

Offline

 

#4 2010-05-18 21:22:53

 carrement

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-05-02
Posty: 26
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Jeżeli chodzi o informowanie mieszkańców o terminie zebrania to niestety my mieszkamy od początku grudnia i nie zostaliśmy poinformowani o zebraniu:(.Jesteśmy cały czas na miejscu a telefony takie jak podawaliśmy VB nadal są aktualne, więc nie wiem dlaczego nie mieliśmy takiej informacji, zobaczymy jak będzie tym razem, ponieważ wcześniej otrzymaliśmy informacje od DB, że: " właściwie to nie potrafię Pani powiedzieć dlaczego nie otrzymaliście państwo informacji o planowanym zebraniu".Myślę, że łatwiej byłoby wywieszać informację o zebraniu na tablicy ogłoszeń w klatce, wtedy na pewno wszyscy będą poinformowani i nie będzie sytuacji, że kogoś nie było, albo nie mogliśmy się dodzwonić.

Offline

 

#5 2010-05-18 21:51:05

BMZ

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-18
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Kochani popatrzcie trochę w te kontenery, wystarczyłoby trochę zgniatać wrzucane kartony i inne odpady, miejsca byłoby więcej. Sama kilka razy opieprzyłam swoich wykonawców. Ale jak to jest w naszym społeczeństwie każdy myśli, że to inni za to zapłacą ... To samo tyczy się niszczenia zagospodarowania na naszym osiedlu.

Offline

 

#6 2010-05-18 22:03:18

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Za wywóz śmieci płacą wszyscy, ci co już wykończyli mieszkania i ci co je nadal wykańczają i tutaj nie ma co rozdzielać mieszkańców. Jednak w kontenerach lądują też śmieci wyrzucane z trwających budów nowych budynków VB, czego sami byliśmy świadkami. I nie były to drobne rzeczy, czy DB jest w stanie coś z tym zrobić?

Offline

 

#7 2010-05-18 23:43:03

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Szanowny Panie Prezesie aby powiadomić mieszkańców o zebraniu propnuję wrzucić informację do skrzynek lokatorów i wywiesić informację na tablicy ogłoszeń, myślę że wystarczy. Nie rozumiem pomysłu z dzwonieniem, ja osobiście nie życzę sobie aby ktoś z db miał dostęp do nr mojego prywatnego telefonu, no chyba że Pan i pracownicy db podadzą mi swoje prywatne nr, wtedy będziemy kwita!
Na temat zieleni w garażach i piwnicach nic nie wspominałam (prosze przeczytać jeszcze raz), pisałam natomiast o ponoszeniu przez lokatorów kosztu wywozu śmieci również z garaży i piwnic (liczone wg metra kwadratowego), razem z mieszkaniem jest to koszt nie mały jakieś 50 zł mc. Z całym szacunkiem ale jeśli db nie radzi sobie z problem wywozu śmieci to może należy pozostawić tą kwestię lokatorom niech sami zdecydują albo wycofać się z administrowania. Osiedle się rozbudowuje i mieszkania bedą wykańczane przez najbliższych kilka lat! czy to ma oznaczać, że mieszkańcy, szczególnie 3 pierwszych oddanych bloków, mają ponosić koszty wywozu kontenerów przez te lata? proszę mi to wyjaśnić? Dla tych 3 bloków już dawno powinny być zwykłe śmietniki, zamykane na klucze. Dla pozostałych kontener, bo fakt tam się jeszcze mocno remontują i tyle.To nie moja sprawa, że nie ma Pan kontaktu do wszystkich właścicieli, można im wrzucić pisemko do skrzynki na listy a w sytuacji, gdy będą kluczy do śmietnika potrzebować napewno się sami odezwą. Pan twierdzi, że zamykanie śmietników na klucz się nie sprawdza ale sama się chętnie o tym przekonam, na słowo wierzyć nie muszę.
Przepełnienie śmietników o którym Pan pisze nie było wcale takie nagłe. "Niemieszkańcami" wysypujacymi odpady budowlane do kontenerów wspólnoty są podwykonawcy vb.
Szkoda, że w swojej odpowiedzi nie odniósł się Pan do kwestii braku możliwosci dodzwonienia się do db i odzywek niektórych pracowników(nie piszę tu o księgowości, tam jest wszystko ok).
Pozwolę sobie jeszcze spytać jaka jest przyczyna odwlekania zebrania członków wspólnoty? czy zebranie nie powinno się odbyć przed 31 marca? Wiem możliwości wymuszenia tego brak ale świadczyłoby to o szacunku db do lokatóryw, z których pieniędzy między innymi żyje. Jako właściciel jednego z mieszkań napewno Pan rozumie
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez majka99 (2010-05-18 23:45:29)

Offline

 

#8 2010-05-19 22:04:27

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Nie chcę nikogo bronić ale poprzednie zebranie nie było zebraniem typowo wspólnotowym i miało na celu zwrócenie uwagi na pewne niemiłe wydarzenia, które miały miejsca wcześniej jak np. nie pilnowanie wykonawców, którzy taczką wjeżdżają do klatki i demolują przy tym drzwi, częste psucie bramy itp. Co nie zmienia faktu, że prawdziwe zebranie miało się odbyć w marcu!!!

Offline

 

#9 2010-05-20 08:45:40

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Tak zebranie miało na celu zwrócenie uwagi na te problemy, szkoda ze nic nie dało. W mojej klatce wykonawcy zachowywali się skandalicznie, prosiłam p. Makielę o interwencję, odpowiedź brak kontaktu z włascicielami (ich ulubiona odpowiedź) i nie wierzę, że ktokolwiek potrudził się aby ten kontakt złapać.
Zebranie już dawno powinno się odbyć ale to chyba nie na rękę db skoro odwleka bo innego rozsądnego powodu nie widzę. Pan Prezes umilkł, mam nadzieję, że to z braku czasu nie z braku argumentów.
n073 dzięki za info o możliwości zaskarżenia uchwał.

Offline

 

#10 2010-05-20 13:37:24

rosti&picia

Użytkownik

Skąd: jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

my mieszkamy od konca stycznia i ani razu nikt nas nie informowal o jakimkolwiek zebraniu... tak jak pisali poprzednicy wyrazna informacja na tablicy ogloszen powinna zalatwic sprawe!

Offline

 

#11 2010-05-20 16:08:34

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

zebranie było tylko jedno i odbyło się pod koniec listopada lub na początku grudnia dokładnie nie pamiętam.

Offline

 

#12 2010-05-22 23:21:11

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Panie Zbigniewie, muszę Panu powiedzieć ż mieszkańcy Maciejkowego Wzgórza mają oczy szeroko otwarte. Jeśli jest Pan szczery, to proszę opisać jaki numer chciał wywinąć Vastbouw na Duńskiej, gdzie wybudował budynki a potem powierzył firmie  Dom best zarządzanie. Słowo "chciał" jest tutaj kluczowe. Tak samo jak na Maciejkowym Wzgórzu, kontenery były wystawione obok budowy następnych budynków, pracownicy Vastbouw zapełniali je a potem mieszkańcom wystawiono rachunek na dużą kwotę wciskając kit że tak dużo śmieci jest produkowanych przez lokatorów. SPRAWA SKOŃCZYŁA SIĘ W SĄDZIE. MIESZKAŃCY DUŃSKIEJ WYGRALI.
Dlatego Szanowny Panie robimy zdjęcia i mamy świadków, że z kontenerów korzysta również Vastbouw. Nie damy się nabrać na ten numer. PROSZĘ NAPISAĆ SZCZERZE I ODPOWIEDZIEĆ - CZY TAKA SYTAUACJA NA ULICY DUŃSKIEJ MIAŁA MIEJSCE?

Offline

 

#13 2010-05-23 11:03:03

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

ZG napisał:

Uwzględnił natomiast okoliczność (którą my podnosiliśmy), ze kontenery nie były kontenerami Wspólnoty bo wtedy jeszcze jej nie było.

Posiadamy imienne faktury  za okres gdy nie było wspólnoty a ponosiliśmy koszty na rzecz VB za wywóz śmieci z kontenerów. Rozumiem że pracownikom potrzebne są kontenery na śmieci, ale nie mają ich! Nie widziałam nigdzie kontenerów na budowie, natomiast to że wyrzucają do naszych widać nagminnie. Skoro nałożyli na nas koszt za użytkowanie kontenerów w okresie sprzed działalności wspólnot to albo niech mają swoje lub dopłacają do naszych. To chyba logiczne.

Mam nadzieję, że w przypadku naszych wspólnot, jak dotąd nie jesteśmy obciążeni od VB żadnymi dodatkowymi fakturami za odpady.

Proszę też odpowiedź na pytania w wątku o utrzymaniu terenu

Ostatnio edytowany przez zigzak (2010-05-23 11:06:42)

Offline

 

#14 2010-05-23 18:15:32

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Szanowny Panie Prezesie.
Napisał Pan:
""VB obciążył zatem wspólnotę (jak już powstała) kosztami wywozu. Zażądaliśmy zwrotu pieniędzy. VB odmówił, pozwaliśmy zatem VB do Sądu.""

GDZIE TU JEST SENS I LOGIKA ODPOWIEDZI?  (1) VB OBCIĄŻA WSPÓLNOTĘ, (2) ZAŻĄDALIŚMY ZWROTU PENIĘDZY, (3) VB ODMÓWIŁ, (4) WSPÓLNOTA POZWAŁA VB DO SĄDU.

I TERAZ PYTANIE.
W JAKI SPOSÓB VB POZYSKAŁ PIENIĄDZE OD WSPÓLNOTY, ŻE WSPÓLNOTA ŻĄDAŁA PÓŹNIEJ ZWROTU PIENIĘDZY? WG PANA WYPOWIEDZI BRAKUJE JEDNEGO OGNIWA. CZY POWINNO BYĆ TAK? -
KTOŚ" ZGODZIŁ SIĘ NA ZAPŁACENIE VB ZA ŚMIECI, ZROBIŁ SIĘ DYM, A POTEM DOMBEST WYSTĄPIŁ O ZWROT KASY, VB NIE CHCIAŁ ODDAĆ I SPRAWA POSZŁA DO SĄDU."

Offline

 

#15 2010-05-24 23:09:52

AK35

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Witam Panie Prezesie,
Proszę o informację czy został już przez Państwa zatwierdzony protokół odbioru dotyczący likwidacji usterek, złoszonych w protokole technicznym odbioru budynku Limby 35-37 z dnia 30 września 2009 roku. Jak zapewniali mnie pracownicy w siedzibie wspólnoty, portokół ten miał być zweryfikowany przez Państwa do 21 maja 2010 r.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world UbytovĂĄnĂ­ Jan Thiel hotele w Ciechocinku Skup laptopów ursus soda kaustyczna wrocław