Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#46 2010-06-18 12:02:42

j00styna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

ok dziękuje:)

Offline

 

#47 2010-06-18 15:46:05

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Na spotkaniu prezes zaproponował 38 000 za utrzymanie terenów zielonych, podobno jest to najniższa oferta.
Wg mnie stawka jest GRUBO przesadzona. Nasza wspólnota nie zgodziła się na takie koszty.
Ustrzymanie terenów zielonych sprowadza się do:
- skoszenie trawnika 12x w roku(2x w miesiącu w sezonie wiosenno-letnim))
- ewentualne podsypanie nawozem
- usunięcie chwastów z klombików

Za te pieniądze możemy zatrudnić w sezonie(6 miesięcy) osiedlowego ogrodnika na cały etat, z pensją 6300zł miesięcznie. Nie wiem tylko co miałby tam robić przez cały ten czas.
Póki co sprawa jest nierozstrzygnięta.

Wg mnie jeśli takie są oferty firm to może trzeba pomyśleć o zatrudnieniu na umowę-zlecenie "Pana Kazia" emeryta, który będzie latem strzygł trawnik, zimą odśnieżał a w wolnej chwili umyje podłogi na klatkach schodowych, pozmiata, wymieni żarówkę. Podejrzewam, że i tak będzie się strasznie nudził a nam odpadnie opłata nie tylko za utrzymanie terenów zielonych ale też za sprzątanie i inne pierdoły wymienione w rachunku. Nawet jeśli zapłacić Panu Kaziowi średnią krajową to i tak będziemy mieli rachunki o 30-40% niższe. DomBest niech się ograniczy do przyjmowania wpłat od lokatorów itp.

NIE DAJMY SIĘ NACIĄGNĄĆ !


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

#48 2010-06-19 09:27:23

majka99

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-06
Posty: 14
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

I jak wrażenia po zebraniach? Czy którejś ze wspólnot udało się uzyskac jakieś konkretne informacje na temat poniesionych kosztów, ile kosztuje sprzątanie, koszenie itd? Ja nadal nie mogę wyjść z szoku, takiej niekompetencji jaką reprezentuje prezes db to w życiu nie widzialam!!! I ten pomysł pomocy mieszkańcą w walce z vb, wynajęcie przez nich prawnika i rzeczoznawcy budowlanego czy aby nie po to by zaszkodzić i namieszać. Przecież i prawnik i rzeczoznawca też mogą być na usługach vb i sprawę poprowadzić tak by mieszkańcy dostali po nosie. Nie wierzę i nigdy nie uwierzę, że db nie jest marionetką vb i działa tylko i wyłącznie na ich korzyść. Nie wróżę im też zbyt długiej kariery w zarządzaniu na Maciejkowym, kilka lat mieszkańcy się poznają i dadzą kopa tej firmie z pseudo prezesem na czele.

Offline

 

#49 2010-06-19 11:22:50

 raq777

Użytkownik

Skąd: Limby 33
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 32
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

na zebraniu nie zapadła żadna umowa wiarzaca pomiedzy db a firma do pielegnacji zieleni, na szczescie, ale koszty ktore pan prezes podawal byly przedstawione od jednej tylko firmy, ktora i tak podobno nie zgodzila sie pozniej na ta pielegnacje, mysle ze zatrudnienie pana "kazia" za duzo nam nie daje bo odpadow po skoszonej trawie nie mozna po prostu gdzies wyrzucic, bo po jakims czasie zrobi sie góra śmieci.
poza tym nie sadze zeby dom best wypadal aż tak źle w zarzadzaniu.

Offline

 

#50 2010-06-19 13:20:20

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

raq777 napisał:

na zebraniu nie zapadła żadna umowa wiarzaca pomiedzy db a firma do pielegnacji zieleni, na szczescie, ale koszty ktore pan prezes podawal byly przedstawione od jednej tylko firmy, ktora i tak podobno nie zgodzila sie pozniej na ta pielegnacje, mysle ze zatrudnienie pana "kazia" za duzo nam nie daje bo odpadow po skoszonej trawie nie mozna po prostu gdzies wyrzucic, bo po jakims czasie zrobi sie góra śmieci.
poza tym nie sadze zeby dom best wypadal aż tak źle w zarzadzaniu.

Ja słyszałem, że Prezes zwrócił się do kilku wiodących firma z tej branży i ta oferta jest najkorzystniejsza.
"Odpady" po skoszonej trawie to siano, można nim karmić króliki albo wynająć kontener (1100litrów za ok 50zł) i tam wrzucić więc to nie problem.
"Pan Kazio" to tylko propozycja, czekam na inne, może ktoś zna firmę która załatwi ten temat po rzeczywistych kosztach ?
Jeśli nie, to ja taką firmę założę - moja oferta to 20 tysi za to samo, zrobię to z pocałowaniem ręki, wcale nie żartuję A zrobię to tak jakbym dla siebie robił

Ostatnio edytowany przez WiecznieNiezadowolony (2010-06-19 13:24:58)


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

#51 2010-06-19 20:05:19

 raq777

Użytkownik

Skąd: Limby 33
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 32
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

pomysl jest na pewno dobry zeby pan zrobił to sam, ale tu głos mają jeszcze mieszkańcy i oni muszą na to przystać, wiem natomiast że nie warto ufać prezesom chodzi mi głównie o to że firma ta chciała tak duże pieniądze, zastanawia mnie czy to od czegoś zależy, czy tylko od metrażu do skoszenia i podlania i posprzątaniu? nie pamietam też czy prezes mówił, że 38tys jest od jednego koszenia czy jest to opłata miesieczna?

Offline

 

#52 2010-06-19 22:58:40

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

38 tyś to roczna opłata za koszenie i utrzymanie klombików przy wszystkich 6 budynkach. Ciekawe kto tak naprawdę wymyślił te klombiki, bo to przez nie koszt utrzymania terenu jest wyższy gdyż wymagają one profesjonalisty. Koszenie samej trawy było by znacznie niższe.

Offline

 

#53 2010-06-20 12:24:59

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Panie Prezesie. Czy Pan wie jakiego grzyba w domu ma Pani Nina? Mówił Pan na spotkaniu że obsługuje Was najlepsza kancelaria w mieście w sprawach lokalowych. A Pan nie wie (udaje?) kiedy gwarancja i rękojmia mija na budynek? Proponuje zorganizaować spotkanie na jesień.... To jest smieszne. Proszę się nie obrażać.

jedno  jest pewne, nie usunięty grzyb dojdzie i do Pana mieszkania. Pozdrawiam.

Offline

 

#54 2010-06-21 17:40:28

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

majka99 napisał:

I ten pomysł pomocy mieszkańcą w walce z vb, wynajęcie przez nich prawnika i rzeczoznawcy budowlanego czy aby nie po to by zaszkodzić i namieszać. Przecież i prawnik i rzeczoznawca też mogą być na usługach vb i sprawę poprowadzić tak by mieszkańcy dostali po nosie. Nie wierzę i nigdy nie uwierzę, że db nie jest marionetką vb i działa tylko i wyłącznie na ich korzyść. .

Ludzie przestańcie we wszystkim szukać jakiś podstępów bo jak tak każdy będzie myślał to niedługo będzie tak, że własny sąsiad wyda nam się podstępny.

A swoją drogą każdy kto miał problem z VB dobrze wie, że nie jest łatwo więc może warto przystać na propozycję Pana prezesa DB i spotkać się w większym groni. To może coś wymyślimy, w grupie może łatwiej wyegzekwujemy coś od VB byle szybko bo gwarancję zaczynają się kończyć.

ps. Wcale nie bronie DB ale może warto spróbować? Bo ja już nie mam siły sama walczyć z VB

Offline

 

#55 2010-06-22 11:18:03

 raq777

Użytkownik

Skąd: Limby 33
Zarejestrowany: 2010-04-27
Posty: 32
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

czy ktos dostal juz powiadomienie o zebraniu które ma odbyć sie 30 czerwca?

Offline

 

#56 2010-06-23 21:41:55

PR31

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 59
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

Ja zastałam zawiadomienie o zebraniu dzisiaj w skrzynce ma się ono odbyć 30 czerwca o godz 17 w szkole podstawowej nr 18 na ul. Komuny Paryskiej 20.
Może warto byłoby zaprosić kogoś ze świata mediów typu Kurier MM. Może VB w końcu potraktuje nas poważnie jak o sobie poczyta co nieco w prasie?

Offline

 

#57 2010-06-24 11:10:21

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

PR31 napisał:

Ja zastałam zawiadomienie o zebraniu dzisiaj w skrzynce ma się ono odbyć 30 czerwca o godz 17 w szkole podstawowej nr 18 na ul. Komuny Paryskiej 20.
Może warto byłoby zaprosić kogoś ze świata mediów typu Kurier MM. Może VB w końcu potraktuje nas poważnie jak o sobie poczyta co nieco w prasie?

To jest dobry pomysł

Offline

 

#58 2010-06-24 22:00:50

 Mr. X

Użytkownik

5272752
Skąd: Maciejkowa 30
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 72
Punktów :   

Re: Zebranie członków wspólnoty

n073 napisał:

Limby 35 nie ma powiadomienia o zebraniu

może macie już innego zarządcę

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Oldenswort masaże w Ciechocinku leczenie wad postawy na basenie kraków spuszczel pospolity zwalczanie