Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2010-12-02 12:46:13

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Problemy z oknami

Nastała zima... Czy ktoś z mieszkańców Maciejkowego Wzgórza ma problemy z oknami ???- mam na myśli nieszczelność. U nas pomiędzy oknem a parapetem po nocy wiszą sople lodu. Myślę, że jest to jakaś wada ze strony Developera. Mieszkanie jest non stop ogrzewane. Na chwilę obecną na parapetach mamy położone koce i to trochę chroni od zimna.

Offline

 

#2 2010-12-02 13:19:02

j00styna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-06-09
Posty: 13
Punktów :   

Re: Problemy z oknami

Ja miałam podobny problem w tamtą zimę. Pomogło zgłoszenie do VB - między oknem a parapetem została położona warstwa silikonu czy innej uszczelki i od tego momentu jak dotąd jest ok. Oprócz tego wyregulowane zostały okna i sprawdzone uszczelki (czasem się podwiną głównie na rogach i trzeba nałożyć na swoje miejsce - można to nawet zrobić samemu - tzn. wcisnąć w rowki na brzegu okna).

Offline

 

#3 2010-12-02 14:31:56

swojaki

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 56
Punktów :   

Re: Problemy z oknami

Myslę że należałoby to zgłosić do VB (przypominam że są na to 3 lata rękojmi wynikającej z polskich przepisów ). Dodatkowo OSTRZEGAM!!! Zanim zgłosicie jakąkolwiek reklamację poczytajcie w jaki sposób powinny być konserwowane okna zgodnie z instrukcją obsługi lokalu którą dostaliśmy w 07.2010 do skrzynek - żeby nie było że zgłosicie reklamację a później obciążą was kosztami za usługę naprawy nie podlegającą pod reklamację. Ja właśnie zgłosiłem reklamację ws drzwi garażowych i ostrzegli mnie że coś takiego może wystąpić jeśli użytkowałem garaż "niezgodnie z instrukcją" - nie wiem czy słusznie mnie postraszyli czy nie.. na razie nie dostałem żadnej informacji jakoby miałbym im coś zwracać za naprawę.

Offline

 

#4 2010-12-02 23:26:33

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Problemy z oknami

Jest to nasza pierwsza zima w tym mieszkaniu a przez wiosnę, lato i jesień nie mieliśmy żadnych problemów. Poza nieszczelnymi 2 oknami nie mamy innych problemów z mieszkaniem.

Ostatnio edytowany przez KW (2010-12-02 23:27:40)

Offline

 

#5 2010-12-03 10:29:49

 WiecznieNiezadowolony

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 73
Punktów :   

Re: Problemy z oknami

W temacie okien:

- silikonu pomiędzy oknem a parapetem nie ma, a powinien być. Ze szczelin wieje wiatr, a skroplona woda wsiąka w mur, tylko czekać na grzybka. Ja uszczelniłem to bezbarwnym silikonem. Zrobiłem to sam bo chciałem żeby to było dobrze zrobione ale myślę, że można to śmiało reklamować.

- woda skroplona/zamarznięta przy uszczelce sygnalizuje nam konieczność regulacji okien - są "przedmuchy" pod uszczelką. Jak to zrobić napisane jest w instrukcji obsługi mieszkania. Nie jest to trudne ale banalne też nie jest. Trzeba mieć klucz, lub zestaw kluczy typu Torx o różnych długościach bo nie wszędzie jest dostęp. Jeśli ktoś nie ma o tym pojęcia to niech lepiej to komuś zleci.
Nie wiem czy obejmuje to rękojmia, gwarancja raczej tak. Jeśli zapytacie głównego specjalistę od raklamacji VB to na pewno powie że nie, później będzie się zastanawiał nad uzasadnieniem tej odpowiedzi.


Jeśli chodzi o koce na parapecie  to dobry pomysł na ocieplenie, zważywszy na to co na forum pisał jeden z mieszkańców, że parapety są położone na gazetach. Dosłownie. Przy okazji pozdrawiam wszystkich odwiedzających "Dni otwarte" VB, mam nadzieję że czytają również to forum

Ostatnio edytowany przez WiecznieNiezadowolony (2010-12-04 00:09:00)


Cóż z tego, że przyłbica otwarta kiedy łeb zakuty ?

Offline

 

#6 2010-12-03 15:10:34

KW

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 63
Punktów :   

Re: Problemy z oknami

Już po problemie - silikon pomógł

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs łódz hotele w Ciechocinku Skup laptopów ursus