Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2012-08-10 22:44:02

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Kody do naszych domofonów

Witam, orientujecie się czy kody, nazwijmy je, serwisowe od naszych domofonów są ogólnie dostępne? W czwartek rano siedzę w samochodzie i widzę jak dwóch chłopaków roznoszących ulotki (trzymali je w ręku) wklepuje kod w domofon i wchodzi jak do siebie... Obskoczyli najpierw blok wcześniejszy potem mój. Zanim kupiłem mieszkanie miły pan z kitką z Vasbouw powiedział że te kody zna tylko kilku ich pracowników, bo nie chcą by dostały się w niepowołane ręce...
Skoro tak jest to czemu mają je "ulotkowicze"? A potem czytam na forum, że były włamy do garaży czy piwnic... Da zmienić się te kody?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2012-08-10 23:03:48

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Kody do naszych domofonów

Ponieważ używają kodów listonoszy i sprzątaczek. Jeden kod na wszystkie domofony. Dawno byłem za tym aby w każdym bloku była jedna osoba z kodem administratora i mogła na życzenie domownika zmieniać kody. To samo dla listonosza podawać co miesiąc inny i tak dla obsługi ( firmy sprzątającej) w takim przypadku możemy zapanować nad ujawnianiem kodów do klatek schodowych. Inaczej te domofony nie mają sensu ponieważ ogólne kody są tak znane, że większość ludzi może je bez problemu uzyskać.

Offline

 

#3 2012-08-31 08:18:17

 Atlis

Użytkownik

159985
Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 35
Punktów :   

Re: Kody do naszych domofonów

Na pewno da sie zmienic kody. Kiedy kupowalismy mieszkanie, ochroniarz podal nam kod (w grudniu 2011), do dzis nic sie nie zmienilo. Od developera otrzymalismy nasz kod, w zyciu go nie uzylem.

Offline

 

#4 2012-09-20 10:22:52

 agnieszka33

Użytkownik

Skąd: Jaworzynki
Zarejestrowany: 2012-01-13
Posty: 12
Punktów :   

Re: Kody do naszych domofonów

też się nad tym zastanawiałam. w moim mieszkaniu wcześniej mieszkało kilka innych osób.  kodem posługuję się wciąż tym samym co oni. tymczasem sąsiedzi stawiają w klatce np wózek dla dzieci czy rower. warto zmienić ten kod chociażby z uwagi na nich.

Offline

 

#5 2012-11-27 19:28:29

 Atlis

Użytkownik

159985
Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 35
Punktów :   

Re: Kody do naszych domofonów

no i zdaje sie, ze dzis mielismy kolejne wlamania do piwnic - wlasnie byla u mnie sasiadka zapytac, czy u nas jest wszystko ok. najwyzsza pora dac zablokowac ogolny kod dostepu, ktory jest dla celego maciejkowego wzgorza taki sam, co jest totalnym przegieciem.

Offline

 

#6 2012-12-05 17:31:44

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Kody do naszych domofonów

Na spotkaniu wspólnoty Jaworzynki 20 i 22, przekazano zarządcy aby wycenił przeniesienie skrzynek listowych na zewnątrz przed klatkę schodową obok domofonu odpowiednio je zabezpieczając osłoną od deszczu i innych opadów.
Odejdzie kod dla listonosza.
Zmiany kodów przy obecności jednego z mieszkańców tak aby były przydzielone kody tylko dla mieszkańców bez kodów dodatkowych.
Drzwi sprzątający będą otwierali za pomocą klucza - odchodzi kod dla nich.
Wgranie programu do zarządzania kodami na laptopa jednego z lokatorów i zmianę kodów w wypadku ich ujawnienia.
Ale trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi do piwnic i garaży.

Offline

 

#7 2012-12-05 21:59:34

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Kody do naszych domofonów

Diaderny napisał:

......
Zmiany kodów przy obecności jednego z mieszkańców tak aby były przydzielone kody tylko dla mieszkańców bez kodów dodatkowych.
Drzwi sprzątający będą otwierali za pomocą klucza - odchodzi kod dla nich.
Wgranie programu do zarządzania kodami na laptopa jednego z lokatorów i zmianę kodów w wypadku ich ujawnienia.
Ale trzeba pamiętać o zamykaniu drzwi do piwnic i garaży.

Inicjatywa godna pochwały, jednak na nic wasze trudy gdy nie będziecie pilnowali aby nikt nie wchodził do garażu przez bramę garażową. Czyli zawsze należałoby czekać jak się zamknie. Poza tym pilota do bramy garażowej może kupić każdy w firmie która montowała bramy (nie podam nazwy by nie pomóc zainteresowanym). Jak sam kupowałem to nikt się nie zainteresował kim jestem i po co mi ten pilot. Nie wspomnę już o samodzielnym programowaniu własnego pilota. Niestety bez problemu można się tego nauczyć w kilka minut. Aby temu zapobiec należałoby zmienić odbiornik radiowy i wszystkie piloty na takie których nie da się tak łatwo zaprogramować.

Offline

 

#8 2012-12-06 17:20:54

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Kody do naszych domofonów

Też do zrobienia i to bez problemu (wymiana nadajnika)
Jakiś czas temu podczas dnia miałem wolne i programowałem pilota, do garażu wszedł całkiem obcy gość, gdy mnie zobaczył zdryfił i ściemniał, że przyszedł tylko zapalić papierosa. Grzecznie wytłumaczyłem, iż tu się nie pali itp. Wyszedł przez bramę. Zamknąłem bramę i drzwi do garażu na klucz a następnie drzwi do piwnic. Gość wszedł ponownie na klatkę za pomocą ogólnego kodu ale do piwnic już klucza nie miał.
Co do psującej się bramy wjazdowej a raczej częstym jej rozprogramowywaniem, zawiesiłem ukrytą kamerkę a rejestrator miałem w garażu i problem się rozwiązał. Pan od sprzątania nie miał pilota i za pomocą kijka wciskał przyciski na panelu siłownika i prawie za każdym razem się mylił naciskając menu a następnie rozprogramowywał siłownik.
Miła kilka sposobów (kij, cegły lub inne podstawki ) ale i tak nie sięgał więc rozwalał program.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ustka weekend w spa Ciechocinek http://komputeryursus.pl soda kaustyczna wrocław