Maciejkowe Wzgórze - Vastbouw DEVELOPER

pochwały, skargi, zażalenia, opinie, wnioski


#1 2012-11-12 20:18:07

nuage

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 21
Punktów :   

Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Drodzy sąsiedzi,
Rozwojowi naszego osiedla towarzyszy wzmożony ruch samochodów. I pojawia się problem nie tylko z parkowaniem, ale również z wyjazdem wgłąb i wjazdem z osiedla ul. Maciejkową.  Jak udało mi się ustalić z ZDITM teren, na którym ułożono płyty ( dojazd do budowy Vast Bouw od strony Podbórzańskiej przy przystanku Podbórzańska Ogrody) należy do miasta Szczecin. Jest szansa na utworzenie nowej drogi dojazdowej do miejsca, w którym obecnie ustawione są drewniane zapory.
Należałoby złożyć odpowiedni wniosek w Wydziale Inwestycji Miejskich i Gospodarki Nieruchomościami.
Czy sąsiedzi poprą mój wniosek ?

Pozdrawiam  sąsiad z Maciejkowej

Offline

 

#2 2012-11-12 21:38:34

 Mr. X

Użytkownik

5272752
Skąd: Maciejkowa 30
Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 72
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

jestem jak najbardziej za tym bardziej, że mieszkańcy Mak Domu ustawiają samochody na naszej bezpłatnej części osiedla, ponadto są już nowi sąsiedzi z budowy Noraco, którzy blokują samochodami wyjazd z Maciejkowej do Podbórzańskiej
można było by zorientować się czy dało by radę postawić znaki zakazu parkowania wzdłuż ulic dojazdowych lub po utworzeniu obecnej drogi z płyt wystąpić z wnioskiem o zrobienie ulic wewnątrz osiedla jednokierunkowych

Offline

 

#3 2012-11-13 10:23:40

sheliak

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 20
Zarejestrowany: 2011-01-30
Posty: 29
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Witam

Problem jest coraz bardziej odczuwalny i będzie już tylko gorzej w tej sprawie, niektóry kupili sobie garaż z mieszkańców Maciejkowego i w ostateczności będą mieli gdzie zaparkować, jednak w dzisiejszych czasach prawie każdy ma samochód a nawet dwa do tego nawet jak ma garaż to w dzień przecież nie będzie wjeżdżał do garażu tylko stanie sobie przed klatką a na noc schowa. Do tego w chwili obecnej na ulicy stają również robotnicy z nowo budowanego osiedla, robotnicy wykańczający mieszkania itp... Zauważyłem że niektórzy stają na ulicy zostawiając przed lub za sobą kilka metrów wolnego miejsca zamiast "przytulić" się do sąsiedniego auta, ale mimo wszystko za mało żeby zmieścić się nawet małym autkiem pomiędzy...
Postawienie znaku zakazu nie rozwiąże sprawy, bo samochodów nie ubędzie, raczej proponowałbym postulowanie o więcej miejsc parkingowych w okolicy (o ile to w ogóle możliwe) w ZDiTMie czy w dziale planowania w Urzędzie Miejskim (nie wiem gdzie się takie wnioski składa ale na pewno są tacy co wiedzą )
A na początek proponowałbym o parkowanie "z głową", zostawianie tylko tyle miejsca przed i za sobą by wystarczyło do wyjechania i otworzenia bagażnika, jeśli to możliwe to jak najwięcej samochodów upchać w garażach (u nas w bloku są dwa mieszkania których mieszkańcy mają po dwa auta i oba parkują w garażach - jedno "w" a drugie "przed" i są zaparkowane tak, że nie przeszkadzają innym użytkownikom garażowca - można? można, sam z chęcią parkowałbym sobie w garażowcu mimo, że nie stać mnie było na garaż, przynajmniej dopóki nie wszystkie garaże są sprzedane to jest tam trochę miejsca...

Jeśli macie inne propozycje na rozwiązanie problemu z parkowanie to można by pociągnąć ten temat...

Offline

 

#4 2012-11-14 21:24:03

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Co do parkowania jestem za wprowadzeniem znaków zakazu, droga jest za wąska i bardzo utrudnia ruch. Co do wniosku to na pewno przyłączy się wielu. Jak masz gotowy podejdź do mnie a osobiście podejdę po naszych sąsiadach i zbiorę podpisy.
Co do wypowiedzi o parkowaniu w garażach pojazdów ok ale przed garażami już nie i przepisy ppoż. także tego surowo zabraniają. Nie po to płaciłem za garaż aby jeszcze w nim prosić kogoś aby mi odjechał bo chcę wyjechać lub wjechać. Garaży jest jeszcze dużo wolnych bo nie każdy wykupił także droga otwarta. Bynajmniej w naszym bloku będę tępił stawianie pojazdów przed garażami i są na to sposoby prawne.

Offline

 

#5 2012-11-18 14:35:32

nuage

Użytkownik

Skąd: Maciejkowa 26
Zarejestrowany: 2010-06-30
Posty: 21
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Witam Sąsiadów!
Pozwoliłem sobie napisać do Wydziału Inwestycji Miejskich. Poniżej treść maila i odp.
Lista do podpisów będzie dostępna od wtorku w sklepie osiedlowym Maciejka ul. Jaworzynki 6 (budynek XIII).
Jeśli macie jakieś uwagi, to proszę piszcie.

cyt.

Dzień dobry!
Przekazuję Państwu wniosek mieszkańców z prośbą o ustosunkowanie.
informuję, że na powyższym terenie obowiązuje uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego "OSÓW-PODBÓRZAŃSKA 1'. Uchwała Rady Miasta Szczecin  Nr VIII/N//1248/2010 z dnia 15 lipca 2010 roku.

Pozdrawiam

Bożena Dąbrowiecka
Kierownik Referatu ds. Planowania, Przygotowania i Rozliczania Inwestycji
Wydział Inwestycji Miejskich
Urząd Miasta Szczecin
tel.  091 42 45 484
fax. 091 45 53 609
bdabrow@um.szczecin.pl


Szanowni Państwo,
wraz z grupą mieszkanców naszego osiedla zastanawiamy się nad problemem przejezdności. Chcielibyśmy złożyć wniosek o poniższej treści. Proszę o opinie i ewentualne instrukcje w celu złożenia wniosku.
Obecnie zbierana jest lista podpisów pod tym wnioskiem.

"Dotyczy: Utworzenia nowej drogi dojazdowej od ul. Podbórzańskiej do Limby/Jaworzynki

            W imieniu mieszkańców kieruję się z wnioskiem o utworzenie nowej drogi dojazdowej od ulicy Podbórzańskiej do ulicy Limby/Jaworzynki znajdujących się na osiedlu Maciejkowe          Wzgórze.
            Wniosek motywujemy tym, że wraz z rozwojem osiedla Maciejkowe Wzgórze oraz nowymi inwestycjami zabudowy mieszkalnej (Noraco, Makdom) w bliskim sąsiedztwie powstaje problem nie tylko z parkowaniem na ulicy Maciejkowej ale przede wszystkim
z przejezdnością (wjazdem i wyjazdem z głębi osiedla) i bezpieczeństwem na tej drodze. Kompleks osiedli  docelowo dla kilku tysięcy mieszkańców posiada obecnie tylko jedną drogę, jak widać na załączanym zdjęciu.  Bardzo częstą sytuacją jest zablokowanie ulicy Maciejkowej, spowodowane parkowaniem pojazdów wzdłuż drogi, coraz większym natężeniem ruchu samochodów osobowych, pojazdów służb komunalnych, pojazdów
z budowy. Dodatkowym utrudnieniem dla samochodów wyjeżdżających z osiedla jest przejścia dla pieszych przy przystanku Morenowa, które znajduje się tuż przy samym wyjeździe z ulicy Maciejkowej na ulicę Podbórzańską.
            Proponujemy utworzenie nowej drogi od ulicy Podbórzańskiej przy przystanku Ogrody do skrzyżowania Limby/Jaworzynki (jak zaznaczono na  zdjęciu) w miejscu wyłożonych płyt betonowych - obecnie dojazd do budowy Vast Bouw. Jesteśmy przekonani, że realizacja tego pomysłu rozwiąże nie tylko problem utrudnień ruchu na ulicy Maciejkowej ale również wpłynie na poprawę bezpieczeństwo mieszkańców osiedli."


Łukasz Kibitlewski
Maciejkowa 26/6
71-784 Szczecin

Offline

 

#6 2012-11-18 15:17:18

Jaworzynki 16

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-25
Posty: 33
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Diaderny napisał:

Co do parkowania jestem za wprowadzeniem znaków zakazu, droga jest za wąska i bardzo utrudnia ruch. Co do wniosku to na pewno przyłączy się wielu. Jak masz gotowy podejdź do mnie a osobiście podejdę po naszych sąsiadach i zbiorę podpisy.
Co do wypowiedzi o parkowaniu w garażach pojazdów ok ale przed garażami już nie i przepisy ppoż. także tego surowo zabraniają. Nie po to płaciłem za garaż aby jeszcze w nim prosić kogoś aby mi odjechał bo chcę wyjechać lub wjechać. Garaży jest jeszcze dużo wolnych bo nie każdy wykupił także droga otwarta. Bynajmniej w naszym bloku będę tępił stawianie pojazdów przed garażami i są na to sposoby prawne.

Popieram sąsiada! Jeszcze by tylko tego brakowało aby parkować  kolejne auta przed bramami garaży!

Offline

 

#7 2012-11-21 08:12:44

 Atlis

Użytkownik

159985
Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 35
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

nuage - najlepiej by bylo wyslac pismo poczta, maila moga olac, papier juz nie. pozatym popieram.

Ostatnio edytowany przez Atlis (2012-11-21 08:13:15)

Offline

 

#8 2012-11-21 17:49:01

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Tak tylko pocztą i poleconym inaczej mogą to zignorować.

Offline

 

#9 2012-11-22 19:23:02

zigzak

Użytkownik

3958970
Skąd: Maciejkowa
Zarejestrowany: 2010-04-19
Posty: 90
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Ponieważ dla niektórych problem przejezdności ul. Maciejkowej jest dosyć ważny pozwolę sobie podzielić się pewnymi informacjami na ten temat. Droga z płyt betonowych używana obecnie przez Vastbouw to teren innego dewelopera budującego obecnie budynki na naszym osiedlu. W miejscu drogi zaprojektowany jest budynek (z pozwoleniem na budowę) więc raczej na pewno nie będzie zgody na wykorzystanie jej jako dojazd do osiedla. W planie zagospodarowania osiedla są przewidziane dwie inne drogi wyjazdowe (na drugim końcu osiedla - tam gdzie obecnie jeszcze jest "dzikie pole" i szybko nic się dziać nie będzie. Drogi te są węższe niż ul. Maciejkowa i są to raczej drogi wewnętrzne / osiedlowe lub tzw pieszo jezdnie. Nawet jak kiedyś powstaną to będą prowadzić do "nikąd", gdyż zapewne długo jeszcze władni naszego miasta nie sfinansują drogi, która połączyła by ww drogi z ul. Podbórzańską. Droga ta zapewne powstanie dopiero przy przedłużaniu ul. Duńskiej w stronę ul. Podbórzańskiej, która ma przebiegać za budynkami SGI (Garden House), czyli pomiędzy Osiedlem Nad Strumykiem, a masztem radiowym. Zmiana obecnie zaplanowanego przebiegu dróg raczej nie jest możliwa. Wątpię aby deweloper oddał teren pod inwestycję oraz aby komuś udało się zmienić uchwalony plan zagospodarowania. Gdyby jednak wszyscy parkujący wzdłuż ul. Maciejkowej stawali tuż przy krawężniku to wówczas można byłoby wyminąć się z pojazdem jadącym z naprzeciwka (sam kilka razy nawet to robiłem). Niestety nie liczę na to że wszyscy kierowcy będą tak zdyscyplinowani, a poza tym są również osoby, które muszę mieć po pół metra wolnej przestrzeni z każdej strony, żeby odważyć się na jazdę.

Offline

 

#10 2012-11-23 19:39:02

 Diaderny

Użytkownik

3241955
Skąd: Jaworzynki 20
Zarejestrowany: 2011-07-23
Posty: 118
Punktów :   
WWW

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Czyli mała kiszka i będziemy się męczyć bo liczyć na zdyscyplinowanie się kierowców raczej nie liczę.

Offline

 

#11 2012-11-26 10:16:02

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Offline

 

#12 2012-11-26 10:19:09

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Przesyłam plan osiedla. Nie wiem gdzie Państwo chcą by ta droga powstała gdyż działki wokół nas są w prywatnych rękach. Proszę o wyjaśnienie.

Offline

 

#13 2012-11-26 10:33:53

inż. Mamoń

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-20
Posty: 57
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Wg planu na lata jesteśmy skazani na ten jeden wyjazd (tak jak Zigzak napisał do czasu wybudowania całego osiedla). 1 budynek na rok, a ma powstać ok. 30 ( jak nie więcej) więc trochę poczekamy, kredyty pospłacamy i będzie cymes osiedle. No chyba że nasi miejscy planiści i włodarze nam pomogą.... Zyczę tego wszystkim,  bo święta idą.

Offline

 

#14 2012-11-26 12:06:01

 Atlis

Użytkownik

159985
Skąd: Jaworzynki 24
Zarejestrowany: 2012-07-10
Posty: 35
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

w takim razie pozostaje pomalowac linie, postawic znak zakaz parkowania na maciejkowej i po sprawie

Offline

 

#15 2012-11-27 08:49:24

swojaki

Użytkownik

Skąd: Limby
Zarejestrowany: 2010-04-25
Posty: 56
Punktów :   

Re: Wyjazd z osiedla - dodatkowe połączenie z Podbórzańską

Atlis napisał:

w takim razie pozostaje pomalowac linie, postawic znak zakaz parkowania na maciejkowej i po sprawie

wtedy dopiero będzie problem ze znalezieniem miejsca na naszym osiedlu. no bo jeśli nie będą mogli parkować wzdłuż ulicy maciejkowej to gdzie?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szalki do hodowli komórkowej walentynki Ciechocinek len nowozelandzki żłobki sosnowiec